Jó helyezéseket „eveztek össze” | 2019-04-09

Jó helyezéseket
„eveztek össze”

Győr volt a házigazdája az Országos Ergométer Bajnokságnak, amelyen a várakozásnak megfelelően jól szerepeltek a mohácsi evezősök. Matheisz József remek teljesítménnyel negyedikként zárt, sikeresen megtartva ezzel válogatott-kerettagságát.

Eredmények:

U23: 12. Litter Ádám Ifi: 7. Duboviczki Marcell, 19. Gagyi Norbert
Meglepetésre a serdülő lányok között Dudás Emese bronzérmet szerzett. A tanuló lányok mezőnyében rajthoz álló Dombai Rozália harmadik helye szintén igen dicséretes, akárcsak Iloskics Áron ötödik és Schiszler Ádám hatodik helye.

Győrből – tovább a Duna mentén – Budapestre érkezünk, a Diákolimpia küzdelmeihez. A mieink itt is jól teljesítettek, dacára annak, hogy számukra szokatlanul rövid távon, 500 méteren álltak rajthoz: az MTE 1888 evezősei így nem tudták kihozni magukból a maximumot, hiszen a legkisebb táv, amire edzéseken készülnek, az 1000 méter.
Eredmények – Lányok: 2. Dombai Rozália (1 másodperccel elmaradva csupán a győztestől), 6. Iloskics Vanda, 10. Kresz Jázmin, 12. Troszt Klaudia
Fiúk: 4. Szántó Noé, 4. Sztepanov Radován, 6. Haffner Gergely, 9. Schiszler Ádám, 11. Arató Zsolt, 12. Kohl Kevin

Utánpótlás edző: Téglás József