Sok gyönyörű rajz, sok-sok díj… | 2021-02-22


Sok gyönyörű rajz,
sok-sok díj…

Lapunk legutóbbi számában adtunk hírt arról a tárlatról, amely nemrég nyílt a Busóudvarban. Az intézmény hagyományosan a Busójárás előtt hirdeti meg e népszokásunkhoz kapcsolódó rajzpályázatát. Így tett most is, az „Élő néphagyományunk” című kiírásra közel 450 alkotás érkezett be. A pályamunkákat Cserdi Áron alpolgármester és Rosta Endre, az intézmény vezetője értékelte (képünkön). Megírtuk: a járvány miatti korlátozások feloldása után a Busóudvar is megnyitja kapuit a látogatók előtt, a legjobbak ezután vehetik át díjaikat, okleveleiket. A nyitás ideje természetesen lapunkban is olvasható lesz.

AZ EREDMÉNYEK, KATEGÓRIÁNKÉNT:

A legfiatalabb alkotó díja: Blum Leon
A legkreatívabb testvérpár: Blum Leon, Blum Ben
A legtöbb rajzot beküldő és a legmosolygósabb busó: Eötvös Óvoda
A leghangulatosabb és a legszínesebb busó: Szent Ferenc Katolikus Óvoda
A legtöbb sokac lányt ábrázoló rajzok: Szőlőhegyi Óvoda
A legmókásabb jankele: Völgyesi Jenő Óvoda
A legtáncosabb alkotások: Sátorhelyi Óvoda
A legtöbb maszkot ábrázoló rajzok: Horvát Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium és Kollégium
A legsokszínűbb pályaművek: Rókus Óvoda
A legszínesebb busóalak: Brodarics Téri Óvoda
Oklevélben részesült az Ercsi Hétszínvirág Óvoda.
1. osztályos korcsoport: 1. Papp Dóra, Park Utcai Katolikus Általános Iskola 2. Balog Natália Lilla, Kolping Iskola 3.  Jasper Emma, Park Iskola
Csoportos különdíj: Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola 
A legtávolabbról küldött rajz különdíj: Imre Arlo (Ausztrália)
2. osztályos korcsoport: 1. Simon Zsolt, Park Iskola, 2. Verbulecz Júlia, Park Iskola és Zsdrál Divna, Park Iskola 3. Panzenberger Damján, Park Iskola és Juhász Andor, Kolping Iskola 
3. osztályos korcsoport: 1. Titz Lilla, Park Iskola 2. Kántor Kata, Park Iskola 3. Tóth Viki, Park Iskola és Herczegh Kata, Park Iskola
4. osztályos korcsoport: 1. 4. C osztály, Park Iskola 2. Kun Mária Magdolna, Meixner Ildikó EGYMI Csoport 3. Trencsák Nelli, Boldog Gizella Iskola és Ziegler Zsófi, Boldog Gizella Iskola 
5. osztályos korcsoport: 1. Novics Ervin, Boldog Gizella Iskola és Papp Hanna, Újmohácsi Völgyesi Jenő Tagiskola 2. Fazekas Norman, Boldog Gizella Iskola, Friedrich Adél, Boldog Gizella Iskola és Neher Alex, Schneider Lajos Alapfokú Művészeti Iskola 3. Mező Hanna, Boldog Gizella Iskola és May Csinszka Zsófia, Boldog Gizella Iskola 
Különdíj: Rőth Lilla, Bólyi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 
6. osztályos korcsoport: 1. Kollár Krisztián, Boldog Gizella Iskola 2. Szigeti Lea, Újmohácsi Iskola 3. Varga Jázmin, Kolping Iskola 
7. osztályos korcsoport: 1. Papp Zsanett, Bólyi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 2. Skutera Kristóf, Újmohácsi Iskola 3. Schön Ivett, Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola és Herner Hajnalka, Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola 
Különdíj: Bodor Agnetta Nikoletta, Bólyi Iskola 
8. osztályos korcsoport: 1. Hosnyánszki András, Schneider Lajos AMI 2. Zombori László, Kitaibel Pál Általános Iskola és AMI és Pesti Janka, Bólyi Iskola 3. Werner Viktória, Bólyi Iskola





 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


2021-01-22 - 2021-03-15
Bormustra: lesz, de később

Térfigyelő kamera
 
 
Városi TV Mohács
Üzenjen nekünk !!